SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Samovar 6812397
nr 681 2397
Samovar
Nysilver, Ryssland
Kondition: slitage
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 februari 2011
kl 19:39:58
300 kr
500 kr
500 kr
650 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.